Love UK
Image default
Health

Minoxidil II

Corvinex Minoxidil’in yanında Azelaik asit , emu oil ile Çinko, biotin , vitamin komplex, fo-ti, yeşil çay, caspicum,pygeum , ısırgan otu ekstratı ,Linonienik asit ve çeşitli yağlar içermektedir. Tam liste en alttadır.Sadece minoxidil içeren ürünlere göre üstünlüğü tartışmasızdır. Rogaine, finansteride  , Revivogen , emu oil gibi 5-6 ürün kullanmanıza gerek yoktur. Tek markayla hepsinden daha etkili bir ürün kullanmış olacaksınız

Minoxidil Nedir?

Minoxidil’in androgenetik saç dökülmesi nedeniyle küçülmüş olan kıl köklerini büyülterek ve yeniden kuvvetlendirerek etki yapar. Ayrıca kılların büyüme fazını süre olarak uzatarak, belli bir uzunluğa gelmeden dökülmesini engellemektedir. Minoxidil ilk defa damar genişletici etkisi nedeniyle kullanılmaya başlanmış, kıllanmayı artırıcı etkisi gözlenince saçsızlık tedavisinde de kullanılmaya başlanmıştır. Damar genişletici etkisi ile saçlı derideki kan akımını artırdığı için mi yoksa direk bir etki olarak mı ortaya çıktığı tartışılmalıdır. %2 ve %5′lik konsantrasyonlar halinde piyasada mevcuttur. Minoxidil su, alkol ve glycol karışımının içinde, saçsız bölgeye sürülen bir losyon olarak kullanılmaktadır.

Minoxidilin -Bazı ilaçlarla birlikte, -Bazı beslenme bozukluklarında, -Kanser tedavisi sırasında, -Hipotrioidide, -Hamilelikte ve emziren kadınlarda, -50 yaşın üzerinde kullanılması sakıncalıdır. Minoxidil istenmeyen bölgelerde kıllanma yapabilir. Üretici firma Minoxidilin alın bölgesinde değil, tepe bölgesindeki saç dökülmelerinde daha etkili olduğunu bildirmektedir. Ayrıca ilacın en az 4 ay kullanılmadan gerçekten faydalı olup olmayacağının bilinemeyeceğini de bildirmişlerdir. Minoxidilin mevcut saçların dökülmesini önleyici ve zayıf olanları kuvvetlendirici bir etkisi vardır.

Minoxidil içeren ilaçlar genelde iki şekilde satılıyor: 1) %2′lik (normal) ve 2) %5′lik (ekstra güçlü).

Yakın zamanda %15′lik versiyonu da piyasada satılmaya başlandı. Bunlar, günde iki kere kafa derisine sürülmesi önerilen topikal solüsyonlar. Özellikle %5′lik Minoxidil’in erkek tipi saç dökülmesine karşı yüzde 50′nin üzerinde bir başarı oranı elde ettiği bildiriliyor.

Minoxidil’in özellikle başın tepe bölgesi ve ensenin üstündeki saçların dökülmesini önlemekte, şakaklardan ve saç çizgisinden daha etkili olduğu vurgulanıyor.

Çoğu kişi, ağızdan alınmayan ve dışarıdan tatbik edilen bir ilaç olması nedeniyle Minoxidil’i tercih ediyor ve bu nedenle yan etkisinin olmayacağını düşünüyor . Ancak bölgesel olarak sürülen ilaçların da bir kere deri tarafından emildikten sonra kana karıştığını bilmekte fayda var. Ağızdan alınan ilaçlara nazaran birazcık daha az olsa da kana karıştıktan sonra solüsyonlar da iç organlarımızı etkileyebiliyor.

Minoxidil, Finasterid’den (yani Propecia adlı ilacın ana maddesi) farklı olarak kandaki dehidrotestosteron oranlarını azaltmak yerine, dehidrotestosteron aynen salgılanırken saç köklerini bu hormona karşı kuvvetlendirerek dökülmeyi durdurmayı hedefliyor.

Minoxidil’in, erkeklerde saç dökülmesine neden olan dehidrotestosteron salgısını azaltmadığı için dökülmeyi önlemekte tek başına yetersiz kalabildiği kaydediliyor.

Minoxidil i Nasıl Temin Edebilirim?

Minoxidil reçetesiz satılan bir üründür. Doktorunuz reçetenize yazsa bile devletten her hangi bir ödeme alamazsınız. Populer bir ürün olduğu için piyasada taklitleri fazlasıyla mevcuttur. Bu yüzden kişisel satış yapanlardan bu ürünü almamanızı öneriyoruz.

Azelaik Asit ve Saç Dökülmesi

Azelaik asit hafif bir antibiyotik içeren ve deriyi temizlemek için dizayn edilmiş, tahıllarda doğal olarak bulunan bir maddedir. Akne için birçok reçeteli ilaçlar etken madde olarak Azelaik Asit içerir. Azelaik Asit FDA tarafından saç dökülmesi çin bir tedavi olarak onaylanmamıştır. Bununla birlikte Azelaik Asit`in 5-alfa-redüktaz enzimlerinin ( tip 1ve 2 ) potansiyel bir inhibitörü olduğu söylenmektedir ve buna dair sağlam bilimsel bulgular vardır. Bu enzimler vücutta testosteronu DHT`ye dönüştürmekten sorumludur. Azelaik Asit`in bu özelliği dolayısıyla finasteride benzer bir etkiye sahip olduğu söylenebilir.

Teoride, androjenik alopesi tedavisinde Azelaik Asit`i minoxidil ile birlikte tek bir topikal üründe birleştirerek kullanmak, tek başına minoksidil ile karşılaştırıldığında çok daha etkilidir. 

 

EMU OİL  nedir?

Emu, dromaius nova hollandiae kivi ve deve kuşu gibi uçamayan kuşları da içeren kuş türü olarak adlandırlan bir grubun uçamayan kuş parçasıdır. Modern Avustralya’lılar yağı ve emu içindeki pek çok değerli maddeyi Aborjinlerden öğrendiler. Önceki araştırmalar Avusturalya’dan gelen emu yağını inceledi ve Avustralya halen emu yağı ihraç etmeye devam etmektedir. ABD’de bugün emu ve onların inanılmaz yağları ile ilgilenen, büyüyen bir araştırma ağı vardır. Emu yağı Avusturalya’daki aşırı sıcaklıktan hayvanları korumak içn doğa tarafından gözle görünen şekilde sağlanan kuşun sırtındaki yağın kalın yumuşak tabanından eritilir.Emu bütün doğal besin dokularında cilde derinlemesine işler ve suyla karışır. Boston Universitesi Tıp Fakültesi, Dermatoloji bölümünde görev alan Prof. Dr. Michael Hollick saç gelişimi ve emu yağını içeren bir çalışma yürütmüştür. Onun çalışması emu yağı alan cildin büyüme aktivitesinde, almayanla karşılaştırıldığında %20 bir artış olduğunu bulmuştur. Prof. Hollick, saç folikülüne baktıgında çok daha gür, cilt kalınlığı gözle görülür şekilde artış gözlemlemiştir; bu da emu yağının cilt ve saç gelişimini harekete geçirdiğini göstermiştir. Dahası bu çalışma uyuyan saç foliküllerinin %80’inin uyandığını ve gelişmeye başladığını göstermiştir. Emu bir iltihap önleyicidir, belki de saç büyümesini harekete geçirmesinde bir etkendir. Topikal olarak uygulandıgında hedef dokuda 5 alfa redüktaz yavaşlatıcı olarak gösterilmiştir. Üçüncü önemli özelliği bakteriyostatik olmasıdır. Emu yağı cildi beslemeye yardımcı olan gerekli yağ asitlerinin çoğunu içerir. Doğal bir kellikten sıkıntı çeken kişiler tekrar bir saç gelişimi olduğunu belirtmişlerdir. Alopesi Areata saç folikülünü bastırdığı için (saç foliküllerini öldürerek), emu yağı tekrar saç gelişimine yardımcı olacak etkiye sahiptir.

Deionized Water, Propylene, Glycol, Glycerin, Emu Oil, Minoxidil, Glycol Stearate, Stearic Acid, Vitamin Complex, Retinol, Glyceryl Stearate, Dimethicone Peg 7, Acrylates/ C 10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolaine, SOD(Superoxide Dismutase), Hops/Caspicum Extracts, Pygeum Bark, Linoleic//AlphaLinonienic Acid, Stinging Nettle Extracts, Shou Wu Extract, Biotin, Zinc, Kelp (Iodine). Folate (as Folic Acid), Ascorbyl Palmite, Trichopeptide, Arginine, Hystidine, Sulfate,Copper Sulfate, Oleth-20, Evening Primrose Oil, Pygeum Africina Extract, Gla Borage Oil, Macadamia Nut Oil, Azelaic Acid, Polysorbate 80, Camillia Sineses.

 

http://minoxidil-comprar.com/